29 Temmuz 2021

DARICA POSTASI

Derman söylemektir….

TRT Çocuklarımıza Ne İzletiyor?

Geçtiğimizi günlerde yayınladığımız “TRT Çocuk Kanalını Kim Denetleyecek?” haberimize “TRT Çocuklarımıza Ne İzletiyor?diyerek DEVA Partisi Darıca İçe Başkanlığından destek geldi.

TRT Çocuklarımıza

DEVA Partisi Darıca İlçe Başkanlı’ğınca yapılan açıklamada “Yerel basınımızdan DARICA POSTASI’nın gündeme getirdiği çocuklarımızın psikolojik ve zihinsel gelişimine olumsuz etkilemesi muhtemel bu rezil çizgi film hakkında neden hala resmi bir açıklama ve bir müdahale yapılmamaktadır? Yoksa sizlerin koltuk paylaşımı çok daha mı önemlidir çocuklarımızdan?”

Geçtiğimiz günlerde Anayasa ve TRT kanunlarına aykırı olarak yapılan yönetici atamaları ile bir kere daha gündemimize gelen TRT, iktidar propaganda makinası olarak çalışmaktan ve trollerin arpalığı olarak kullanılmaktan başka asıl görevini hatırlamalıdır.

TRT, devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla, 1964 yılında özel yasayla özerk tüzel bir kişiliğine sahip olarak kurulmuştur. 1972’deki anayasa değişiklikleri ile kurum “tarafsız” bir kamu iktisadi kuruluş olarak tanımlanmaktadır. Tamamıyla vatandaşlardan alınan vergiler ile sözde kamu hizmeti yapması gerekirken bu kurum, bırakın bu hizmeti yapmayı çocuklarımızı bile zihinsel olarak kirleten yapımlara ev sahipliği yapmaktadır. Çünkü artık çoğu kurumda olduğu gibi denetimi ve çalışanların liyakati ortadan kalkmıştır.

Derhal bu çizgi filmi kaldırılmalı!

Yetkililere sesleniyoruz;

  • Derhal bu çizgi filmi kaldırmak ve bir açıklama yapmak için neyi beklemektesiniz?
  • Bu çizgi filmi kimler TRT’ye kaç TL’ye satmıştır?
  • Bu çizgi filmi kimler denetleyip çocuklarımızın izlemesi için uygundur onayı vermiştir?
  • Ve bu işin sorumluları hakkında nasıl yaptırımlarda bulunulacaktır?

“TRT Çocuklarımıza Ne İzletiyor?” başlıklı basın bülteninde ayrıca; “Bu işin kamu adına DEVA Partisi Darıca İlçe Başkanlığı olarak takipçisi olacağız. Çocuklarımız kırmızıçizgimizdir. Çünkü biliyoruz ki çocuklarını koruyamayan bir halk toplum olmayı bırakır. Herkesi bu rezilliğe ses çıkarmaya çocuklarımıza DEVA olmaya çağırıyoruz.” denildi.

TRT Çocuk kanalında yer alan uygunsuz görüntüler ile ilgili haberimiz üzerine; yerel basına ilgi gösteren ve en önemlisi hassasiyetimizi paylaşan siyasetçilere teşekkür ederiz.