29 Temmuz 2021

DARICA POSTASI

Derman söylemektir….

Vali Yavuz, Kovid-19 aşısı olma çağrısı yaptı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, kentte birinci dozda aşılanması gereken 500 bin kişi olduğunu belirterek, vaka sayılarındaki artış nedeniyle bu kişilerin süratli şekilde Kovid-19 aşısı olmasını istediklerini söyledi.

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği 33. Geleneksel Kent Bayramlaşması, Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Programda herkesin Kurban Bayramı’nı kutlayan Vali Seddar Yavuz, yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinin devam ettiğini söyledi.

Kovid-19 aşısı uyarısı yapıldı

Aşılamada birinci dozda 1 milyona yaklaştıklarını ifade eden Yavuz; “Birinci dozda aşılamamız gereken 500 bin daha kardeşimiz var. Bu anlamda tokalaşmamanızı, kucaklaşmamanızı, henüz buna hazır olmadığımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Lütfen bu 500 bin kişinin süratli şekilde aşılanmasını istirham ediyoruz çünkü vaka sayılarında artışlar başladı. Yeni sıkıntıyla karşılaşmamak adına daha dikkatli olmamızı sizlerden istirham ediyorum.” diye konuştu.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da Kovid-19 tedbirlerine uyulmaya devam edilmesi gerektiğini, sonbaharın bu sayede daha iyi şekilde atlatılabileceğini kaydetti.

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz ise; bayramların kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekiştiği günler olduğunu belirterek, herkesin bayramını kutladı.

Konuşmaların ardından kent protokolü, Kovid-19 tedbirlerine uyarak vatandaşlarla bayramlaştı.

Programın en sonunda da hatıra fotoğrafı çekildi.

Etkinliğe, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir; AK Parti Kocaeli milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Cemil Yaman; İlçe Belediye Başkanları; İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Ümit İlbayı; gaziler, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.